Sayfalar

14 Ekim 2016 Cuma

Cafer Lalek İle Amanda Cerny Olayının Kurgu Söylentileri

Hâlâ daha okurum var mı bilmiyorum(Normalde ne kadar var dı ki zaten :D) ama 4 aylık aranın ardından geri döndüm. Bazı kötü olaylar-zor durumları atlatmam gerekiyordu vesaire vesaire...! Her neyse konumuza dönelim(!).

Söz konusu Twitter macerası bu tweetler ile başladı :)

Amerikalı Ünlü Vine-Snapchat fenomeni ve ilik gibi hatun Amanda Cerny Twitter'da Cafer Lalek adlı Türk bir kullanıcının fotoğrafına yaptığı yoruma yanıt verdi ve bi anda gündem değişti. Amanda'nın cevap verdiği bu kullanıcının diğer kullanıcılardan farkı Yozgat'lı orta yaşlı bir dayımız olması. Konuyu belki biliyorsunuzdur. Konu hakkında hiç bir bilginiz yoksa bilmiyorsanız şu haber sitesinden konuya ufak bi göz atın tam olarak ve yazımın geri kalanını öyle okuyun derim : http://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/amanda-cernyden-yozgatli-dayi-cafer-laleke-evlilik-teklifi/ :)

 

Lakin bu Cafer Dayı'nın hesabı sahte hesap veyahut Amanda ile önceden menfaat için anlaşılmış bir kurgu olduğu düşünülüyor. Size maddeler halinde kısa kısa internette konuşulan bu kurgu senaryolarını anlatacam. 
De haydi buyurun...! :)

 İnternetteki Cafer Lalek ve Amanda Cerny'in Twitter Olayı Hakkındaki Tahmin Edilen İhtimaller  :


1) Gerçek: Amanda Cery gerçekten hiçbir kâr amacı gütmeyerek eylül 2016 ayında açılarak koyduğu fotoğrafa yorum yapan Cafer Lalek adlı Türk kullanıcıya içinden geldiği için cevap verdi.

2) Amanda Cerny sırf takipçi (prim kazanabilmek) için bunu yaptı çünkü biliyordu Türk'lerin dikkatini çekeceğini. Eee yani bence bu maddeyi düşünmeyin be! :) Bu kadarını düşünmekte paranoyaklık olur. Gülün geçin işte... :)

"Cafer Lalek" Twitter profil fotoğrafı.
 3)Yalnızca Cafer Lalek hesabı sahte: ortada ikili bir tiyatro yok ama Cafer Lalek adlı Twitter hesabı bir troll ve bu trollde bu sayede takipçi kazandı ve Amanda'da bundan habersiz bi anda kendini bu durumun içinde buldu ve oda "işi geyiğe vurdu" ve takipçi kazanarak bi ton etkileşim yakaladı.Söz ettiğim fotoğraf.  (Tıklayıp büyütebilirsiniz.)
4) Bunların hepsi bir tiyatro. Amanda Türkiye'de bir organizasyon(Reklam filmi, film ve benzeri...)teklifi aldı ama Türkiye'de pek tanınmıyordu ve organizasyon sahibiyle bu tarz bir şey planlayıp Türk'lerin ilgisini çekti ve tanınıdı, ilaveten bir sürü takipçi kazanarak kârlı bir etkileşimde bulundu. (Anladığım kadarıyla bu iddiaa bir sözlük yazarı tarafından ortaya atılmış bir şekilde öğrenilerek vesaire...) Bu maddeyi şu fotoğraftaki yazıyı okuyarak tam anlamıyla anlayabilirsiniz, internette dolaşan fotoğraflardan biri çünki: ... İlaveten; Amanda'nın 14.10.2016 saat:gece 02:00'da gönderdiği tweete göre Sayın Amanda internetten Türk Bayrağı ile birlikte olduğu baskılı tişört ve bardağı satışa sundu. Okuduğum yorumlarda ve benim de hissetiğim şey: "Reklam kokan hareketler bunlar mayk!"

İşte Amanda'nın reklam kokan hareket olarak yorumlanan yukarda belirtiği satışa sunduğu baskılı ürünlerin resimleri:
Fiyatlarını altına yazdım belli olsun diye(!) Yorum sizin ama dediğim gibi banada "reklam kokan hareketler"den geldi bu baskılı ürün satış işi!
Baskılı bardak : €14.54

Baskılı tişört: € 20.51


Baskılı atlet: € 23.14


  
Reklam demişken; Cafer Dayı'mız bu tweeti bugün yayınladıktan 5-6 dakika geçtikten sonra sildi. Ekran fotoğtafı çekmiştim ;)Konu Hakkında Benim Yorumum:

 Kafam öyle karış ki! Şimdi bu tweetleşmeler, Amanda Caryn'in organizatör ile anlaştığı iddiaaları, Cafer Dayı'nın aslında tamamen "troll" olma ihtimalinin çok yüksek olması vesaire prim içerikli konular açıkcası canımı sıkar fazlasıyla benim. Siz ne düşünüyorsunuz bu dediğim hakkında bilmiyorum ama böyle benim fikirlerim :/ Ama bi yanda da Amanda Cerny'in Türk takipçilerinin gönderilerini beğenmesi, Türk takipçilerini retweetlemesi ve Türk Bayrağı ile fotoğraflarını sosyal medya hesaplarına yüklemeside hoşuma gidiyor ve bana şu sözü söyletiyor: "Bayrak her zaman savaş ile asılmaz" ;) (Benim sözümdür :D) Amerikan vatandaşı böyle Türk Bayrağı ile fotoğraf çekiliyor ya vesaire... :) Şu fotoğraflardan bahsediyorum hoşuma gidiyor derken, örneğin: ...


"As bayrakları as as" adlı lafımızın yeni fotoğrafı olmuş adeta. "Bayrak asan dayı fotoğrafı out, bayrak asan Amanda in" durumu kısacası galiba :)

Bu fotoğrafa "Dikkat et o bayrak düşmesin, sen düş ama o bayrak düşmesin!" şeklinde çok yorum gördüğümü de belirtmek istedim. Bu fotoğrafı buraya koyarken aklıma geldi.

 


Valla Twitter'da şimdi Amanda ile Cafer Dayı'yı takip edip retweet-beğeni yapayımmı yoksa "prim-reklam kokan harektler bunlar" diyip aldırış etmeyeyim mi bilemedim açıkcası şuan için :/ Eylül 2016 ayında açılmış, profilinde dolaşınca "troll" havası yüksek ve Amanda'nın gidip bu hesaba cevap atması bana "Bizi kata kullili reklamlar için mi kullandınız lan!" dedirtiyor ve azcık da sinirlendiriyor.

Yorumu size bırakıyorum. Bakalım siz ne düşünüyorsunuz-düşüneceksiniz?


İnternettede Amanda Cerny ve Cafer Dayı ile alakalı bir ton caps, fotoğraf, photoshop vesaire bulabilirsiniz. Tek tek o fotoğrafları buraya koyup kopyala-yapıştır yapmak istemiyorum. Google Amca ile görsellerden çok rahat bulurdunuz şayet Twitter kullanmıyorsanız :)

Bu şarkıda bu mevzu ne kadar tesadüfdür bilinmez ama bu durum ile çok iyi uyuşuyor. O zaman bu şarkı benden Tüm Twitter alemine ve Yozgat başta olmak üzere tüm Türkiye'ye gelsin :) ve bu konunun çokta b*ku çıkmadan burada kapansın! :D 

Sizde bu tweet olayları tesadüf mü yoksa kurgu mu düşüne-tartışa durun :) 


Veeee...
Tam bu yazımı yayınladım 14.10.2016 saat gece 04:00 iken Cafer Dayı hesaptan beklenen itiraf geldi: ... Ama lakin...
Cafer Dayı Twitter hesabı

Açıklama 2(devamı...)

 ...Ama lakin; bu son tweetlere yapılan yorumlara bakıyorumda çoğu kişi bu işin altında bir iş olduğunu söylüyor yani bilinçli olarak yapıldığını söylüyor ilaveten bu itiraf; Amanda bir firma ile anlaşıp "YENGE" isimli Türk Bayrak'lı fotoğraflarının baskıları ile donatılmış tişört,atlet ve bardak tasarımlarını bir internet sitesinde yayına koyduktan 1-2 sonra gerçekleşti,bunu da ekleyelim. Cafer Lalek adlı hesap sahibininde bu siteye koyulan ilanlar ile ilgili bir ortaklığı olabileceğini düşünüyor gördüğüm kadarıyla.

Ve şuan Cafer Lalek isimli hesap itiraftan önceki 200 kişilik takip ettiği herkesi çıkarıp yerine sanırım kendi arkadaşlarını ekliyor.

Ya ne bileyim bu tweetleşme olayından bir ay önce hesap kuruluyor ne işse ve Amanda kendine o kadar yazan Twitter kullanıcıları arasında Cafer Lalek adlı Anadolu'nun bağrından kopmuş kullanıcıya cevap vermeyi seçiyor!
 Çok iyi planlanmış reklam altyapısı mı yoksa tesadüf gelişen bir geyik mi siz karar verin artık :) Valla düşünmekten ve siyasetçileri izler gibi Twitter'ı izleyip buraya canlı yayın spikerleri gibi aktarmak beni fazlasıyla yordu saat gece 05:27 :D Bu kadar Cafer Dayı muhabbeti yeter!

Uzun bir aradan sonra yazı yayınlamak iyi geldi :)
Görüşmek üzere...Saygılarımla efenimmmm ;)
İyi geceler...(14.10.2016 - 05:30) :) ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder