Sayfalar

11 Nisan 2016 Pazartesi

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Silinir?

Birkaç haftaflık aradan sonra tekrardan merhabalar;

Sosya medya hesapları nasıl silinir?

Malum yıl 2016. Sosyal medya platformu herkesin olmazssa olmazı gibi olmuş durumda şuan. Hemen hemen herkes facebook, twitter ya da instagram gibi sosyal medya hesaplarından en az birine illahaki sahiptir. Sosyal medya hesaplarını insanlar kimi zamanlar çoğu sebeplerden dolayı tamamı ile silmek ister ama bunun için nereye tıklayacağını-nasıl yapacağını bilmez. Bende sizlere bu yazımda sosyal medya hesaplarını nasıl silebileceğinizi en güncel hali ile anlatacağım. 
Anlatacağım konular:

Facebook hesabı nasıl silinir? Twitter hesabı nasıl silinir? İnstagram hesabı nasıl silinir? Whatsapp hesabı nasıl silinir? Google + (Google Plus) hesabı nasıl silinir? Youtube hesabı- Youtube kanalı nasıl silinir?

 

Buyrun kısa ve öz başlayayım anlatmaya: ...

 Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

"Facebook hesabı nasıl silinir?"
Facebook hesabınızı şöyle silebilirsiniz: İlk önce hesabınıza giriş yapın ve ardından ayarlardan yardım seçeneğine tıklayıp arama yerine "hesabı sil" yazın ve "Hesabımı kalıcı olarak nasıl silerim?" başlığına tıklayıp çıkan yazıdaki yönlendirmeleri yapıp-tıklamaları yaparak hesabınızı silebilirsiniz ya da hiç iki saat uğraşmadan (facebook'a giriş yapıp) vereceğim şu linke tıklayıp hesabımı sil tuşuna basarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için tıklayacağınız link: https://www.facebook.com/help/delete_account  

Facebook hesabını silerken son adımda önünüze çıkacak pencere işte bu :) Buradan şutlayacaksınız Face'yi :) :)

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

"Twitter hesabı nasıl silinir?"
Twitter hesabını silmek şöyle oluryor sevgili okurlar: Twitter hesabınıza girdikten sonra "Ayarlar"a tıklayıp sonrada "hesap" kategorisine giriyoruz ve en aşağıda yazan "hesabımı devre dışı bırak" seçeneğini seçip hesabımıza 30 gün hiç giriş yapmıyoruz ve twitter hesabınız bu sayede kalıcı olarak siliniyor.

Ya da ben size direkt linkini atayım Twitter hesap silmenin. Sizde Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu vereceğim linke girerek "hesabımı devre dışı bırak" seçeneğine tıklayıp Twiter hesabınızı kalıcı olarak silin. (Ama bildiğim kadarıyla Twitter'ı silmek için bilgisayardan giriş yapmanız gerekebilir. Siz ginede mobilden silecekseniz bi deneyin verdiğim bu açıklamaları)

İşte Twitter hesabı kalıcı olarak silme linki: https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation 

Twitter hesabını kalıcı olarak silmeden önce göreceğiniz son kare :)

 İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?


"İnstagram hesabı nasıl silinir?"
İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek için ilk önce bilgisayardan(veya telefonun internet aramasından) instagram.com adresine giriyoruz, ardından kullanıcı adı ve şifremizi girip giriş yaptıktan sonra "Ayarlar" bölümünden "Profili düzenle"ye girip en aşağıda yer alan "Hesabımı kapat" yazısına tıklayarak açılan yerden hesabımızı bir neden belirterek siliyoruz.

Yukarıda dediklerim zor geldi ise: :)  instagram.com'a girip, giriş yaptıktan sonra şu vereceğim linke tıkayıp instagram'a neden belirerek hesabınızı kalıcı olarak silin:


https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ 

 
Örneğin: İnsagram'ı silmek için verdiğim linke tıkadığınızda önünüze gelecek ekran böyle olacak. Örnek olarak paylaşmak istedim :)  [Fotoğrafı daha büyük görmek için fotoğrafa tıkla :)]  Whatsapp Hesabı Nasıl Silinir?

Şimdi de sıra geldi Whatsapp hesabınız tamamen nasıl sileceğinizi anlatmaya: ... :)
Aslında Whatsapp'ı silmek oldukça basit :) Yapmanız gerekenleri şimdi size söyleyeyim:
İlk önce Whatsapp'ı açıyoruz.("Hadi canım, yok artık!" dediğinizi duyar gibiyim :D)
Sonra "Ayarlar", ardından da "Hesap"a girip "Hesabımı Sil"e basıyoruz ve itina ile Whatsapp hesabımızı kalıcı olarak silmiş bulunuyoruz :)

Örnek olarak sizin için çektiğim ekran fotoğrafı :) (Hatta bakılı kalmayın :D) Dediğim talimatları yapınca karşınıza bu uyarı çıkacak ve aşağısında "Hesabımı Sil"yazacak. Sizse telefon numaranızı yazıp "Hesabımı Sil" e basarak Whatsapp'ı gönül rahatlığı ile şutlayabilirsiniz :)

Google Plus (Google +) Hesabı Nasıl Silinir?

Google Plus hesabınızı kalıcı olarak silmeniz için gerekenleri-izleyeceğiniz yolu anlatacağım şimdide:
 Google Plus'a, Google e-mail hesabı ile giriş yaptıktan sonra "Ayarlar"a girip oradanda açılan sayfadan en aşağıda yer alan "Buradaki Google + profilinizi silin" butonuna tıklayarak çıkacak pencereden Google e-mail şifresini tekrardan girerek Google + hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. 

Ya da direkt bu linki tıklayarak "Buradaki Google + profilinizi silin" butonunun yer aldığı sayfaya gidin. 
Google + hesabını kalıcı olarak silme linki: https://plus.google.com/downgrade/ 

 
Verdiğim linke tıkayıp Google e-mailiniz ile giriş yaptıktan sonra Google + hesabınızı kalıcı olarak tamamen silmeden önceki son sayfa :) [Diğer bir tabir ile; tünelden önceki son çıkış :D]


...Google + hesabını tamamen silmeden önceki son kare (2)


  Youtube Hesabı Nasıl Silinir? Youtube Kanalı Nasıl Silinir?

 

Youtube kanalını, yani Youtube hesabını silmek için Youtube.com'dan Youtube giriş yapın(Yani Google e-mailine) ve ardından Youtube "Youtube Ayarları"na girin ve "Gelişmiş" seçeneğine basıp çıkan sayfada en altta yer alan "Kanalı Sil" butonuna tıklayın ve gerekli onayları verip silmek istediğiniz Youtube hesabını- Youtube kanalını kalıcı olarak silin.

Ya da Youtube hesabına (Yani Google e-mailine) giriş yapın ve şu linke tıklayarak Youtube hesabını tamamen silmeden önceki son sayfaya gidip, gerekli onayları vererek Youtube hesabını- Youtube kanalını silin.

Youtube hesabını- Youtube kanalını kalıcı olarak silme linki: https://www.youtube.com/account_advanced 

 
Youtube hesabınıza giriş yapıp verdiğim linke tıkladığınızdan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa. (1)

Youtube hesabınızı silmeden önce göreceğiniz son sayfa :) Ardından bay bay Youtube! :) :)

 

  Bazen hakikaten bu bilgiler çok lazım olabiliyor çünkü sosyal medya hesapları çoğu zaman sosyalleşmekten daha çok zarar getirebiliyor, bu tarz durumlarda hiç tereddüt etmeden hesap ya da hesaplarınızı siliniz. Ya da herhangi bir zarar görmekten ziyade sadece öylesine silmek istemişte olabilirsiniz, yani silmek için de silebilirsiniz elbette :) :) .

Elimden geldiğince size faydalı bir makale yayınlamaya çalıştım bu yayınımda da. Umarım size faydalı olabilmişimdir. Bu bilgiler size şuan lazım olmasa bile siz ginede bu yayını-bu sayfayı bir yere kaydedin derim. Yarın öbürgün silmek isteyebilirsiniz, silmek istediğinizde de bu yayınladığım makale size hızlıca yol gösterecektir.

 

 

4 yorum:

 1. Sosyal medya sitelerine 2 dakika içinde üye olabiliyoruz ama hesabı silmek çok uğraştırabiliyor bazen, resimlerle güzel anlatım olmuş, elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet resimlerle elimden geldiğince kısa,öz ve keyifli anlatımlı bir makale yayınlamaya çalıştım :) Teşekkürler hocam ;) :)

   Sil
 2. Makale güzel ;) ������ İşe yarar ��

  YanıtlaSil
 3. işime yaradı teşekkürler

  YanıtlaSil