Sayfalar

2 Mart 2016 Çarşamba

Lil Wayne'nin Mirror Adlı Parçasındaki İlluminati Mesajları

Merhabalar;

Lil Wayne-Mirror(Video klipten bir sahne)

 Lil Wayne isimli Amerikalı rapçinin 31 ocak 2012 tarihinde çıkan Mirror isimli parçası bana 3-4 gün önce Youtube'da denk geldi ve 3-4 gündür bu parçayı sürekli dinliyorum ve izliyorum. Bende bağımlılık yapan bu video klipte-parçada dikkatimi çeken ilginç bulduğum ve sizin de fazlasıyla dikkatini çekeceğini düşündüğüm bazı illuminatik mesajları resimlerle paylaşmak istiyorum.

  İşler bi hayli ilgi çekici millet :) De haydi başlayayım anlatmaya: ...

 

İlk olarak  Lil Wayne'nin  Bruno Mars ile yaptığı Mirror isimli parçanın video klibini sizlerle paylaşacağım. Video klibi sonuna kadar izleyin ve dinleyin ardından size illimünatik mesajları, sembolleri vs. klipten çektiğim fotoğraflar yolu ile anlatayım. 

 
Lil Wayne - Mirror (Video klibimiz bu) 

Klibi izleyip-dinlediyseniz şimdi size bir sanat eseri olarak kabul edilen bu parçalardan yorumladıklarımı ve bu video klip hakkında merak edip internetten araştırdıklarımı fotoğraflar ile anlatmak isterim.

1. Video klibin başında Lil Wayne'nin göz kapaklarının üstünde "Fear God" yani "Tanrıdan Kork" yazıyor. Video klibin başından itibaren Lil Wayne mesaj vermeye başlamış anlaşılan.

 
Resim 1

2. Lil Wayne klibin bir yerinde İlluminatidenen amacı tam anlamıyla anlaşılmayan bu örgütü temsil eden tek göz işaretini yapıyor lakin ardından pişman olmuş bir yüz ifadesine bürünerek bu işareti kapatıyor.

Resim 2

Resim 2
3. Lil Wayne'den illuminati'yi temsil eden bir tek göz işareti daha

Resim 3
 
4.
Lil Wayne bu karede İlluminati'yi bazı yorumlara görede Şeytan'ı temsil eden kırmızı renge yani kırmızı boya dolu olan kovaya tekme atıyor (sanki sinirli- istemiyormuş gibi bir hali var, daha doğrusu ben öyle sezdim).Resim 4

5. Lil Wayne kendini boğuyor bu karede, sanki umursamaz olup kendini öldürüyor gibi (tam anlamıyla yorumlayamadım ama bir şeyi ima ettiği aşikar)

Resim 5

6. Ve ardından Lil Wayne eline bir sprey alıp duvara bir şeyler çizmeye başlıyor. (Videonun sonunda tam olarak ne çizdiği belli olacak.)

Resim 6
 


7.  Video klibin sonraki zaman dilimlerindeki çok şeyi anlattığını düşündüğüm ama tam anlamıyla yorumlayamadığım o kare. (Bu fotoğraf karesi aynı zamanda video klibin Youtube'daki video kapak resmi)

Resim 7

8. Video klipten aldığım bi sonraki bu karede ise Lil Wayne'nin elinde kırmızı renk boyaya bulanmış(sanırım kumaşın kendinde de kırmızılık var) uzun bir bez parçası, Lil wayne'nin parmakları kırmızıya boyanmış ve yüzünde şeytani bir gülümseme( Bu şeytani gülümseme video klibin başında sonuna doğru gittkçe artıyor dikkat ederseniz, video klibin başlarında böyle bir gülümseme yoktu.)

Resim 8

9. Lil Wayne bu bi sonraki karede ise parmakları ve vücudunun bir kısmı kırmızı boya (gine kırmızı,sanırım bu kırmızının İlluminatiyi, şeytanı ya da ne bileyim kötü bir şeyleri temsil ettiği aşikar) ve elleriyle Hristiyan dini inancındaki haç işaretini yapıyor.

Resim 9

10. Bi sonraki bu sahnede ise Lil Wayne'nin elinde İlluminati(kimi yorumlara göre Şeytan'ı) temsil ettiği söylenen kırmızı bir kumaş-bez var ve sonra onu yere bırakıyor ama yüzündeki o bezi tuttuğuna pişman olduğuna dair ifade fark ediliyor.

Resim 10

Resim 10


 11. Bi sonraki bu sahne ise Lil Wayne kafasına silah tutup ateşliyormuş gibi yapıyor ve hemen sonraki sahne karesinde kırmızı boya kan aktığını ima eder gibi kamera ekranına dökülüyor. Sanki pişman Lil, İyi Lil Wayne ölüyor.

Resim 11

Resim 11


12. Hemen sonraki sahnedeki Lil Wayne'nin konuştuğu anda yüzüne baktığımızda o sinirli-şeytani suratı görebiliyoruz. (Yüzündeki gariplik fark ediliyor yani.)


Resim 12


13. Az önce iyi Lil Wayne öldü ve tabir yerinde ise "ruhunu şeytana sattı", hiçte iyi olmayan bir yola girdiğini anlatmaya çalışıyor gibi. Artık o İlluminati'(bazı yorumlara görede Şeytan)nin malı.

Resim 13

Resim 13

Resim 13

14. Ve bi sonraki yani en sondaki karede ise Lil Wayne'nin video klibin başında sprey ile çizdiği o resmi görüyoruz ve resime yüzeysel olarak dahi bir baktığımızda İlluminati'yi temsil eden tek göz, Şeytan'ı temsil eden kırmızı renkler ve şeytanlaşmış Lil Wayne tasvir resmini görüyoruz.

Resim 14

Resim 14

Madde madde fotoğraflar ile anlatacaklarım bu kadar. Şimdi belki siz benim için "bu çocuk manyak, bu da takmış İlluminatiye, tek göze. Sanki her göz işareti olunca İlluminatidemek, hıh!" diyorsunuzdur ama bu kadar bu video klipte bu kadar çok işaretin, sembolün, imanın, verilmek istenen mesajının bir şeyleri kastetmediği ya da bir şey vurgulamak istemediğini sanmakta bence çok büyük bir düşüncesizlik olur. İyi düşünün derim.

 

Ha bu arada; bu parçanın alt yapı müziği(beat'i) çok hoşuma gitti. Size bu parçanın iki tane sözsüz halinin videosunuda atacağım bence şunlarıda bi dinleyin. Çok güzeller.

 

 


 


Tek gözlerin, İlluminati içeriklerin, sembollerin dolu olduğu bir başka video klipte Katy Perry Abla'mızdan gelsin :) :D Buyrunuz efenim :)  

 
Katy Perry Reis'in Dark Horse adlı parçası. Tabir 
yerinde ise İlluminati resmi sponsoru gibi
video klip hazırlamış ablamız :D
(Abla diyorsam dalgasına ha :D )Gece Gece benden bu kadar İlluminati inceleme yeterli :)
Saat olmuş gece 1,yarın erkenden üniversiteye gidecek benim, ben yatıyorum :D
Sevgiler-saygılar efenim... :)3 yorum:

 1. Lil wayneden bunu beklemezdim

  YanıtlaSil
 2. Eski ve güzel bir parça. Sözlerinin Türkçe'ye çevrilmiş halleride bayağı anlamlı. Ona da bir bakın derim ;)

  YanıtlaSil
 3. lil wayne illuminati ve lil wayne mirror illuminati adlı konularda gayet başarılı ve İLGİ ÇEKİCİ bir makale olmuş. Bu makale için teşekkürler :)
  Amam illuminati milluminati bi tarafa dursun efsane bir parça gerçekten!
  Her ne kadar lil wayne illuminatik mesajlarda vermiş olsa nedense bu adama ısınıyorum yav! :)

  YanıtlaSil