22 Şubat 2017 Çarşamba

Aliyev, Karısını Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Yaptı! (YAZIK!)

Sayın okurlarım merhabalar;

Arkadaşlar, Sn. Vatandaşlar; hakikaten bende artık sinir, dayanma duygusu kalmadı! Dün Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, gitti karısını kararname ile Cumhurbaşkanlığı 1.Yardımcısı olarak atadı! Azerbaycan A.Ş.'ye değil ha! Bakın bir daha söylüyorum; Koskoca Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti'nin devlet makamına atadı! 


Allah bir koltukta kocatsın!

Bizde de Koskoca bakanlık koltuğunda- T.C. Bakanlar Kurulu'nda- T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında bir DAMAT var! Damat ha, damat! Bildiğin kızının kocası olan damat!(Daha Başkanlık bile gelmeden,düşünün artık...!)

Bu konular hakkında birkaç kelam etmeden duramayacağım.
Buyurunuz: ...

Sayın okurlar; biliyorsunuz başkanlık sistemi için (siyasi partilerin-bir siyasi partinin menfaati için) bir referandum oylaması yapılacak Türkiye'de. Azerbaycan'da da aynı bu tip bi oylama yapıldı: Cumhurbaşkanı Aliyev sırf o oturduğu koltuğun yetkilerini arttırmak için gitti Anayasa'yı değiştirdi sonra Azerbaycan Milletini-koskoca ülkeyi sandığa götürdü ardından referandumdan Evet çıktıktan sonra karısını (bildiğin eşi-karısı) Azerbaycan Cumhuriyeti 1.Cumhurbaşkanı Yardımcısı yaptı sonrada bakanlar kurulunda bunu açıkladı, biz güzelde bakanlara bunu ayakta alkışlattı. Azerbaycan Milleti'de, bizim Türk Milleti'de bunu izledi sonra haberler bitti herkes kendi yaşamına geri döndü! Hakikaten diyorum sinir minir kalmadı!!!

 
Aliyev karısını Cumhurbaşkanı Başyardımcısı yaptı ve tüm bakanlara da ayakta alkışlattı(!)


Kardeşimiz  Azerbaycan Milleti-Azeri Milleti niye böyle bir hata yapar anlayamıyorum! Kardeş ülkemizin yöneticisi böyle bir şey yaptığı içinde ayrı üzüldüm! Türk ve Azeri Milleti bunları hak etmiyor! Bu tarz yönetim modellerini hak etmiyor! (Başka bir ülke olsa- ecnebi bi ülke olsa umrumda dahi olmaz lakin söz konusu kardeş devlet!)

Bizde de Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetiminden mesul T.C. Bakanlar Kurulu'na - T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına- RTE'nin damadı(kızının kocası) Berat Albayrak'ı getirdi (bizim muhalefet bile buna belli bir süreden sonra alıştı!)

Yav hakikaten rez*llik yani tüm bu siyaset arenasında yaşananlar! Karın ya karın karın! Karını koskoca bir ülkenin Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapıyorsun! Türkiye'de de bir damat koskoca bir Devletin Devlet Bakanı oluyor!

Size şu kadarını da söyleyeyim: Türkiye'de de Başkanlık Sistemi (Aile Boyu Padişahlık Sistemi) gelirse Türkiye'de de şimdiki vahamet(!) yetmiyormuş gibi bu tarz vahametler(!) artarak devam edecek! Sonra bizde böyle sinir küpü bir şekilde aile şirketi yönetiyormuş gibi "devlet adamları"nın ülkenin anas*nı ağl*tışını izleyecez!!!

Son bir şey daha:
Diyelim Başkanlık Sistemi geldi. Aile boyu-siyasi parti boyu şimdiki gibi yerleşecekler devlet kademelerine! Bayrak bildiğiniz gibi tüm milleti temsil eder çünkü devlet milletindir. Hal durum böyle olursa nasıl olacak yani? Referandumdan Türkiye'de de evet çıkarsa nasıl olacak yani?  Ben ne diye askere gidip hayatımı tehlikeye atacam? Vatan için mi yoksa bir siyasi partinin-bir ailenin menfaati için mi? Vatan için mi yoksa bir siyasi parti sırf o makam koltuklarından düşmesin diye mi? Bayrak biz Türk Milleti'ni mi temsil edecek yoksa bir hanedanı mı?!
Azerbaycan'da bu yaşanalar, Türkiye'de de referandumdan evet çıkıp bu "Türk Tipi Başkanlık" gelirse ülkede neler olacağının en güzel örneklerinden biridir!

Her zaman söylüyorum bir daha diyeceğim: Sayın Türk Millet; bu ülkenin sahibi de, patronu da, yegane hakimi de sensin! Gidip tüm bu yetkilerini bir siyasi partiye, bir adama, bir aileye, kendi partisine oy vermeyenleri terörist vatandaş ilan edenlere verme! İyi düşünün kardeşlerim, iyi düşünün...! Türkiye'yi içinde bulunduğu vahamet(!) yetmezmiş gibi Azerbaycan'da yaşanan bu tablo gibi yeni vahametlere(!) zorunlu bırakma!

Biliyorum bu yazım pek düzenli olmadı çünkü bi anda sinir patlamasının sonucu yazdım acele acele. Umarım ne demek istediğim, duygu-düşüncelerim anlaşılmıştır. :/

Saygılarımla...

4 yorum:

 1. Valla hepimiz huni takıp gezeceğiz hepimiz derken biz yandaş olmayanlar yoksa ötekiler halinden çok memnun, bizimki de damadını enerji bakanı yaptı, dünürü silahlandık dedi, kızı, oğlu vakıf başkanı, karısını bilmiyorum....:(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karısı içinde rejim değişikliğinin olmasını bekliyorlar dört gözle! Yav hakikaten yazık ya! Sen teröriste yıllarca "Hocaefendi" de, sonra padişahlık için propaganda yap!
   Bilmiyorum daha ne kadar geriye gideceğiz!!!

   Sil
 2. Papua Yeni Gine'nin gerisinde kaldık:(

  YanıtlaSil